Sık Sorulan Sorular

Su tesisatı ile ilgili olarak, su faturası yüksekliği, klozet tıkanıklığı da dahil olmak üzere gider tıkanıklığı, su kaçağı tespiti, su arıza tamiri gibi konularda sık sorulan soruları aşağıdaki gibi yanıtladık. Tesisat gibi detaylı ve temiz bir çalışma isteyen bu iş kolunda, size hizmet veren firmalar kadar kullanıcıların da temkinli olmasında, tesisatın kurulum, bakım ve onarımı konularında nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmesinde fayda vardır.

Su faturam neden yüksek geliyor?
Mutfak veya banyo tesisatlarınızda bulunan bir su kaçağı, borulardaki çatlaklardan oluşan bir sızıntı ya da vanalardan kaynaklanan bir kaçak su faturanızın yüksek gelmesine sebep olur. Bunu farkettiğiniz anda tesisat tamirini sağlamazsanız, sızıntı artacağı için faturanız da yükselecektir.

Su deposu temizliği neden önemlidir?
Temiz su depolarının temizliği ve bakımı hem insan hem de çevre sağlığı açısından çok önemlidir. Temiz su içerdiği düşünüldüğü için bakımı ihmal edilen su depolarında gözle görülmeyen bakteri ve mikropların çoğalması oldukça kolay gelişir. Gözle görülmeyecek şekilde depoyu saran zararlılardan kurtulmak için, su deponuzun bakım ve temizliğini düzenli olarak yaptırmalısınız.

Pis su tesisatı nedir?
Pis su tesisatı, binalarda kullanılan suların borular ve altyapı sistemi aracılığıyla arıtma tesislerine gönderilmesi işine yarar. Pis su tesisatları kanalizasyon borularına bağlanmalıdır. Bağlantılar kaliteli malzemeler ile oluşturulan sağlam bir sistemle yapılmazsa, ya da düzenli olarak bakımı sağlanmazsa sağlığı tehdit eden durumlar oluşabilir.

Su kaçağını nasıl anlarım?
Su faturanız normaldekinden çok daha yüksek geliyorsa, alt katınıza su damlıyorsa, su kapalı olduğu halde sayacınız çalışmaya devam ediyorsa tesisatlarınızda kaçak olması ihtimali yüksektir. +90 530 048 5000 numarasından bize ulaşırsanız kırma dökme olmadan su kaçağı tespitinizi yapabiliriz.

Su kaçağı tespitinde fayanslarım, duvarlarım zarar görür mü?
Her tesisat ekibinde bulunmayan teknolojik robot cihazlarımızla su kaçağı tespitini noktasal olarak hızlı bir şekilde yapabiliyoruz. Kaçak tespit edilirse, sadece o bölgeyi kırıyor ve onararak işlemi tamamlıyoruz.

Borular neden patlar?
Yanlış döşenen tesisatlar, kalitesiz malzemeler ve borular, ve özellikle İstanbul’un eski semtlerinde karşılaşılan eski tesisatlar boruların patlamasına neden olur. Rutubet de malzemelerin zarar görmesinde çok önemli bir unsurdur. Boruların patlaması sizi zor durumda bırakırken, binadaki diğer dairelere de sızma, akma, taşma gibi problemler yaratabileceğinden; bir an önce önlem alınması oldukça önemlidir.

Tıkanıklık neden olur?
Klozetlerde kağıt peçete veya diğer yabancı maddelerin atılması tıkanıklıklara sebep olur. Lavabolarda da yemek artıkları, katı malzemeler giderleri tıkar. Günün her saatinde yaşanabilecek ve sizi zor durumda bırakacak bu durumlarda bizi arayabilirsiniz.

Tıkanıklığı nasıl açtırabiliriz?
7/24 ulaşabileceğiniz telefon numaramızdan (+90 530 048 5000) bizi arayarak ya da WhatsApp ile ulaşarak ev ya da iş yeriniz zarar görmeden, titiz bir çalışmayla tıkanıklığı açtırabilirsiniz. Kullandığımız teknolojik cihazlarla lavabo, klozet, boru, kısacası tüm kanal tıkanıklıklarını kolayca tespit edip; minimum zararla tamir ediyoruz.

Ofisimize uğramak ve bizimle görüşmek isterseniz haritamızın bulunduğu İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.